Posted on

Nie da się ukryć, że chyba żadne z uczniów nie do końca przepada za zajęciami w szkole. Zwykle kojarzą się im one z nudą i brakiem ciekawych zajęć. Szczególnie negatywną opinią cieszą się lekcje chemii. Wynika to z faktu, że naukę tę trzeba zrozumieć, a nie tylko wertować strony podręczników. Jednak w jaki sposób można zrozumieć chemię, jeśli nie posiadamy w szkolnej sali pomocy wizualnych? Z pewnością nie będzie to możliwe. Wobec tego świetnym rozwiązaniem może okazać się zaaranżowanie szkolnego laboratorium, w którym uczniowie- oczywiście pod czujnym okiem nauczycieli- będą mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia chemiczne łącząc tym samym naukę ze świetną zabawą. Jednak nie możemy zapomnieć o tym, że nawet proste i nieprofesjonalne szkolne laboratorium, powinno posiadać odpowiednie sprzęty na wyposażeniu. Wobec tego, czego w szkolnych laboratoriach nie może zabraknąć?

Autoklawy do dezynfekcji i sterylizacji sprzętu będą niezbędne!

Doświadczenia chemiczne to nic innego jak stała praca z odczynnikami i niekiedy także z…zabrudzeniami! Niemniej jednak w szkolnej placówce laboratoryjnej trzeba zadbać o maksymalnie wysokie standardy, a to z kolei oznacza, że autoklawy poziome okażą się prawdziwie niezbędnym elementem wyposażenia. Sprzęty te pozwalają na to, by szybko i sprawnie zdezynfekować- a w razie konieczności- także i wysterylizować narzędzia i przybory, które wykorzystywane były podczas przeprowadzania doświadczeń. Warto pamiętać, że tego typu autoklawy stosuje się obecnie na potęgę w profesjonalnych laboratoriach, wówczas są one sprzętami maksymalnie zaawansowanymi i funkcjonalnymi. Do szkolnej placówki laboratoryjnej z pewnością wystarczająca okaże się niewielka i kompaktowa wersja profesjonalnych autoklaw. Dzięki nim zarówno uczniowie jak i nauczyciele będą mogli zagwarantować sobie wręcz nieskazitelną czystość wszystkich przedmiotów, a to z kolei znacznie zwiększy także i poziom bezpieczeństwa.

Szafy na chemikalia również się przydadzą w szkolnym laboratorium!

Kolejnym elementem, którego nie może zabraknąć w szkolnej placówce laboratoryjnej są szafy na chemikalia. Oczywiście powinny być one zamykane na kłódkę, by uczniowie przypadkiem nie mieli do specyfików zbyt łatwego dostępu. Takie szafy pozwolą na bezpieczne przechowywanie odczynników chemicznych i jednocześnie uchronią je przed wietrzeniem czy wydzielaniem toksycznych oparów. Warto więc również i o nich pamiętać, w momencie, kiedy zdecydujemy się na urządzanie szkolnej placówki laboratoryjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.