Posted on

Kwiaty stanowią niezwykle uniwersalny i ponadczasowy podarek na urodziny, który każdej obdarowywanej kobiecie przyniesie dużą przyjemność. Jak w przypadku większości prezentów, tak i przy wręczaniu kwiatów, należy pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą na stosowne wyrażenie swoich uczuć względem jubilatki. Niestety, nie każdy o tym wie, a nawet w przypadku tak klasycznego daru, jakim są kwiaty, łatwo popełnić niewybaczalną gafę. Zapoznaj się z zasadami związanymi z wręczaniem kwiatów i poznaj sprawdzone propozycje kwiatów na urodziny.

Jakie kwiaty na urodziny podarować matce?

Matka dla wielu osób jest najważniejszą osobą w życiu. W przypadku tak ważnej okazji, jaką są urodziny, warto pokusić się o zakup wyjątkowego prezentu, który sprawi, że poczuje się ona kochaną i docenioną. Duży bukiet kwiatów z pewnością przyniesie każdej matce moc radości. Przy wyborze odpowiedniego bukietu warto kierować się przede wszystkim gustem swojej rodzicielki – nie każda lubi taki sam rodzaj kwiatów, a wręczenie jej ulubionych, pokaże, że jest ona dla swoich dzieci ważna. Do najczęściej wybieranych bukietów dla matek należą te, zawierające kilka rodzajów kwiatów. Szczególnie popularne są radosne słoneczniki, gerbery oraz bratki. 

Jakie kwiaty będę odpowiednie dla ukochanej?

Kwiaty dla ukochanej powinny przede wszystkim wyrażać nasze gorące uczucie – a jakie nadawałyby się do tego lepiej, niż bukiet czerwonych róż? To klasyczny przykład wyrażania swojej miłości, bez potrzeby używania słów. Czerwień kojarzy się przede wszystkim z miłością. Odpowiednie będą także różowe róże, które wyrażają miłość romantyczną.

Coś dla babci – jakie kwiaty się jej spodobają?

Podobnie jak w przypadku podarku dla matki, kwiaty dla babci powinny wyrażać uczucie do niej oraz znajomość jej gustu. Dlatego przed przystąpieniem do zakupu, warto zastanowić się, czy jesteśmy w stanie dowiedzieć się, jaki bukiecik spodoba się babci. Jeżeli nie mamy takiej możliwości – nie ma problemu. Istnieje wiele kwiatów, które na pewno spodobają się naszej kochanej babci.

Bardzo popularnym prezentem dla babci są storczyki, w ładnym, różowym kolorze. Jeżeli chcemy pokusić się o bogatszy i bardziej okazały bukiet zachęcamy postawić na róże – nie jednak o czerwonej barwie, jak w przypadku róż dla ukochanej. Dla babci odpowiedniejsze będą róże w kolorze herbacianym – jest to wyjątkowo piękny i aromatyczny rodzaj kwiatów, których widok z pewnością przyniesie jubilatce dużo radości. 

Prezent dla szefowej

Podarek dla szefowej często budzi dużo stresu i wątpliwości. Każdy chce bowiem wręczyć coś, co wyrazi szacunek i jednocześnie nie zostanie odebrane opacznie. Tak jak w przypadku kwiatów dla babci czy matki, warto zrezygnować z koloru czerwonego, szczególnie w przypadku róż. Czerwony kolor jest zarezerwowany dla uczuć namiętnych, dlatego podarowanie purpurowych róż swojej szefowej może przyczynić się do postawienia jej w niezręcznej sytuacji. Lepsze będą zatem neutralne kolory, jak jasnoróżowy, herbaciany, biały lub kremowy. Bezpiecznymi rodzajami kwiatów są zaś drobne różyczki, goździki oraz margaretki. Dobrym rozwiązaniem będzie także kupno bukietu kwiatów mieszanych. 

Sprawdzone propozycje kwiatów na urodziny
Źródło: Pexels.com

Jakich kwiatów nie powinno się dawać na urodziny?

Kwiaty w naszej kulturze, jako że są elementem wielu uroczystości, mogą symbolizować różne rzeczy. Należy o tym pamiętać podczas wręczania bukietów, ponieważ wiele rodzajów roślin ozdobnych, kojarzy się np. z ceremonią pogrzebu, a to sprawia, że wręczenie ich komukolwiek na urodziny wiąże się z ogromnym faux pax. Do kwiatów kojarzących się z pogrzebem należą m.in.

  • chryzantemy;
  • kalie;
  • lilie.

Podczas obdarowywania bliskiej osoby, szefowej czy koleżanki, nie powinno się także brać pod uwagę kwiatów w kolorze fioletowym – ów barwa symbolizuje bowiem stan żałoby, a smutek i ból to przecież ostatnia rzecz, o której chce się myśleć podczas swoich urodzin.

Chcąc wręczyć kwiaty bliskim, powinniśmy wiedzieć nie tylko, jaki gatunek na prezent sprawdzi się najlepiej, ale także, jaka ich liczba powinna znaleźć się w bukiecie. I właśnie informacje na ten temat znajdziemy w artykule na http://www.domy-ogrody.com/ile-kwiatow-na-urodziny na www.domy-ogrody.com.

Artykuł napisała:
Joanna Kot – doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło:

  • Sikora, Ireneusz. Mowa kwiatów. Symbolika roślin, kwiatów i kolorów, 1992.

One Reply to “Sprawdzone propozycje kwiatów na urodziny”

  1. Dla szefowej polecam kupić flowerbox 🙂 Większa liczba ciętych, kolorowych kwiatów umieszczonych w gustownym, ozdobnym pudełku sprawdzi się świetnie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.