Posted on

Malarstwo to ceniona i obszerna sfera sztuki. Na jej bogactwo składają się między innymi różne techniki malowania obrazów, bardziej czy mniej ozdobne, barwne, stonowane, w stylu impresjonistycznym, ujmujące klimatem, kolorystyką albo kunsztem wykonania. Swego rodzaju uniwersalność tej sztuki pozwala cieszyć się nią w domu, jako ozdobą na ścianie, ale także pełnić funkcję eksponatu przyciągającego uwagę w galerii czy muzeum. Jednak aby docenić bogactwo sztuki jaką jest malarstwo warto poznać podstawowe techniki malowania obrazów. Decydujące w technikach malarskich jest wybór mediów, wykorzystywanych w tworzeniu dzieł. Kolor to podstawowy element malarstwa a zróżnicowany sposób nakładania go na płótno, papier czy inną strukturę stanowi ważną część dzieła. Malarstwo kojarzy się głównie z pędzlem ale okazuje się, że jednym z ciekawszych narzędzi malarskich jest szpachelka, która pozwala uzyskać naprawdę wyjątkowe efekty malarskie.

Narzędzia malarskie

Szpachelki malarskie to świetna alternatywa dla pędzli, często nawet wykorzystywana jest jako jedyne narzędzie do nakładania farby przez malarzy, co na pewno przyczynia się do powstawania ciekawych i oryginalnych struktur. Taka forma tworzenia obrazów nadaje pracom wyszukany charakter. Głównymi użytkownikami są malarze, których styl jest bardziej ekspresyjny, kojarzony również z abstrakcjonistami. Różne kształty szpachelek; szerokie, ścięte ale też o tych kształtach mniej oczywistych zapewniają szerokie spektrum możliwości. Wykorzystując je zarówno do nakładania drobnych warstw po większe, a także zaskakujące i nieoczywiste struktury, malarze tworzą prawdziwe dzieła sztuki. Szpachelki metalowe są trwałe i posłużą wiele lat, oprócz wykorzystania ich do nakładania poszczególnych struktur mogą również być wykorzystywane do mieszania farb, usuwania zabrudzeń, wyrabiania kitów, nakładania past strukturalnych i modelujących. Zastosowanie mają szerokie, a ich doskonała trwałość zapewnia możliwość wykorzystania ich przez lata.

Szpachelki malarskie do wyboru do koloru

W sklepie internetowym sklepmatejko.pl można zaleźć klika rodzajów szpachelek malarskich. Angelo- stalowe, wytrzymałe i giętkie szpachelki zarówno sprawdzą się u początkujących jak i zaawansowanych malarz w pracy z farbami olejnymi, akrylowymi i mediami malarskimi. Składają się z drewnianej lakierowanej rączki i płaskiej części szpachelki, która dostępna jest w sklepie w dwudziestu jeden rożnych kształtach i rozmiarach. Do wyboru są również szpachelki New Age, które oferowane są w 31 rożnych modelach. Ostrza również stalowe, szlifowane i hartowane, dopasowane do optymalnej elastyczności. Wyposażone w ergonomiczny drewniany uchwyt. W ofercie sklepu można wyposażyć się również w rakle malarskie czy zestaw szpachelek plastikowych. Zestaw ten świetnie sprawdzi się u studentów czy początkujących artystów. Oferta jest bogata i każdy artysta czy ten bardziej zaawansowany czy raczej zaczynający swoją malarską przygodę znajdzie coś dla siebie. Ze względu na potrzeby można wybrać pojedynczą sztukę lub zamówić cały komplet, który na pewno da więcej możliwości do wyrażania się w sposób artystyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.