Posted on

Wydawać by się mogło, że kobiety muszą mieć torebkę na każdą, nawet najmniejszą okazję. Wtedy w szafie zalega ich mnóstwo, od małych, po duże, w różnych kolorach i wzorach. A czy istnieje torebka, którą można założyć na wiele okazji, dzięki czemu nie będziemy musiały mieć wielu torebek, a nasza szafa będzie miała więcej miejsca na inne rzeczy.

Wybór odpowiedniego rozmiaru

Na rynku istnieje mnóstwo rozmiarów torebek, od malutkich – koktajlowych, które są dedykowane głównie na przyjęcia, po ogromne, które mieszczą w sobie nawet laptopy. Ale czy jest rozmiar uniwersalny? Można się pokusić o stwierdzenie, że jest. Idealnym rozmiarem jest torebka, która mieści sobie format A4 (najbardziej popularny format na dokumenty), ale nie musi być od razu wielka. Może być bardziej płaska, kopertowa, dzięki czemu wykorzystamy ją nawet na przyjęcia czy wieczorne wyjścia. Świetnym rozwiązaniem jest też torebka damska, która ma możliwość powiększania. Jeśli nie potrzebujmy dużej, jej górę składamy i mamy mniejszą, poręczną torebkę. Jeśli jest potrzeba zwiększenia jej, to wtedy rozpinamy i rozszerza się na długość. Takie rozwiązania pomagają w optymalizowaniu liczby torebek damskich.

Torebka damska – krój i format

Trochę już napisaliśmy, jaki format powinna mieć uniwersalna torebka damska. Ale może wyjaśnijmy, dlaczego właśnie A4. Pomijając już kwestię tego, że to najczęstszy format dokumentów, a przecież mówimy tu o uniwersalnej torebce, która ma być również dedykowana do pracy. Poza tym, format ten pozwala na pomieszczenie większości rzeczy, które w damskiej torebce najczęściej się znajdują, tj. portfela, chusteczek higienicznych, telefonu, kosmetyków codziennego użytku, butelki wody, a nawet kalendarza czy tabletu, jeśli potrzebujemy mieć przy sobie. Krój jest tutaj bardziej dowolny, ponieważ może nam się podobać worek, ale też klasyczna prostokątna, kopertowa czy okrągła. Tutaj wszystko zależy od naszego gustu.

Torebka damska

Jednokolorowe czy wzorzyste?

Na pewno pytaniem, na które warto sobie odpowiedzieć przy wyborze torebki damskiej jest jej kolor. Na rynku istnieje bardzo dużo różnych wzorów, ale przy szukaniu torebki uniwersalnej, lepiej jest jednak postawić na jeden lub kilka kolorów, ale bez wzorów. Każdy wzór będzie terminował to, do jakiego stroju będziemy mogły dobrać torebkę. W przypadku uniwersalnych kolorów, jak czerń, beż, zgaszone kolory, będzie to dużo łatwiejsze, bo daje nam więcej możliwości. Oczywiście, jeśli nie lubimy czarnych torebek, możemy znaleźć coś bardziej kolorowego, grunt, żebyśmy czuły, że będzie on pasował do naszych kurtek, swetrów czy żakietów, a wtedy możemy być spokojne, że zawsze znajdzie się w naszej szafie torebka, która będzie nam w danym dniu pasować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.