Posted on

Biżuteria to nie tylko doskonały dodatek codziennych stylizacji, podkreślający urodę i indywidualny styl, ale jest to także dobry sposób na przekazanie tego, co na pierwszy rzut oka bywa niezauważalne. Określone kształty zawieszek czy wisiorków kryją w sobie symbolikę, z którą warto się zapoznać, aby świadomie móc dobierać je do naszego charakteru. Co oznacza odwrócona ósemka? A co kryją w sobie perły, modne w obecnym sezonie wiosennym? Sprawdź, które kształty najlepiej oddadzą Twoją osobowość.

Perły

Od ostatnich paru sezonów w kobiecych garderobach królują dodatki biżuteryjne z perłami. Co czyni je tak wyjątkowymi, że nieustannie wracają do łask i są tak chętnie wybierane jako ozdoby zarówno codziennych, jak i wyjściowych stylizacji?

Przede wszystkim perły to kamienie, które dodadzą naszym kreacjom elegancji i delikatności. Przyjmują różne wielkości oraz kształty – od popularnych kulek przez formę patyczków czy krążków po inne nieregularne formy.

Naszyjniki, zawieszki czy bransoletki z pereł to także biżuteria skrywająca pewną symbolikę. Wybierając dodatki biżuteryjne z tymi kamieniami, podkreślimy swoje cechy charakteru, takie jak lojalność czy honor. Ponadto z uwagi na biel pereł postrzegane one są jako oznaka czystości, niewinności i godności. Noszenie biżuterii z morskimi kamieniami pomaga w umacnianiu poczucia własnej wartości i wspiera w samoakceptacji.

Biżuteria.

Znak nieskończoności

Z mody nie wychodzą również zawieszki w postaci znaku nieskończoności, określanego inaczej jako odwrócona ósemka. Co więcej, nie tylko dominuje on we wszelkiego rodzaju naszyjnikach, bransoletkach czy kolczykach, ale także symbol ten pojawia się na ubraniach czy torebkach.

Co oznacza odwrócona ósemka i kto powinien uwzględnić ją w swoich codziennych stylizacjach? Znak nieskończoności, jak sama nazwa wskazuje, głównie wiąże się z wiecznością, trwałością, a ze względu na brak końców utożsamiany jest z nierozerwalną relacją między przeszłością i przyszłością.

Ze względu na to, że odwrócona ósemka oznacza nieograniczone możliwości, dodanie jej do biżuterii będzie szczególnie dobrym wyborem dla osób kreatywnych, otwartych na nowe doświadczenia. To doskonały prezent, gdy chcemy podkreślić siłę więzi, jaka łączy nas z osobą obdarowywaną – może to być miłość zarówno rodzicielska, jak i partnerska, oraz przyjaźń.

Symbol drzewa

Ciekawym symbolem w biżuterii, na który również warto zwrócić uwagę, kupując gotowe wisiorki lub tworząc własne dodatki, jest drzewo, nazywane drzewem życia lub szczęścia. Zawieszka z symbolem drzewa przyjmuje odmienne formy – może to być sam kształt rośliny lub bywa on dodatkowo zamieszczany w okręgu.

Co symbolizuje drzewo? Kiedy warto je wybrać? Symbol drzewa posiada bardzo wiele znaczeń, dlatego może zostać uznany za uniwersalny kształt, który sprawdzi się w różnych sytuacjach. Przede wszystkim symbolizuje życie i długowieczność, co wynika z niezaprzeczalnej charakterystyki drzew – dają one tlen niezbędny do życia oraz długo żyją. Jego kolejne znaczenie mówi o wielkości, harmonii czy łączeniu trzech światów – podziemnego, kosmicznego i ziemskiego.

Zastosowanie symbolu drzewa w biżuterii polecane jest osobom ambitnym, silnych i cechujących się dużą mądrością oraz potencjałem. Sprawdzi się on także jako dodatek bransoletek czy naszyjników noszonych przez osoby ceniące sobie życie rodzinne, relacje z innymi i bezpieczeństwo.

Bransoletka.

Biżuteria DIY z perłami, odwróconą ósemką lub symbolem drzewa

Wykonywanie dodatków biżuteryjnych własnoręcznie nie tylko zapewni nam możliwość stworzenia unikatowych naszyjników czy bransoletek, ale także jest szansą na miłe spędzenie wolnego czasu, rozwój kreatywności i sprawności manualnej. Aby postawić pierwsze kroki w świecie DIY, nie trzeba wiele – wystarczą ulubione koraliki, zawieszki, półfabrykaty i szczypce wielofunkcyjne, a czasem nożyczki.

Ponadto, znając symbolikę pereł, znaku nieskończoności czy zawieszek w różnorodnych kształtach, jesteśmy w stanie wybrać odpowiednie wisiorki oraz koraliki, aby podkreślić nasze piękno wewnętrzne, cechy charakteru, niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.