Artykuł sponsorowany.
Stoisz przed wyborem maski antysmogowej i nie wiesz, na co się zdecydować? Nic dziwnego, bo wybór tego rodzaju produktów na rynku jest naprawdę duży. Są jednak lepsze i gorsze rozwiązania, które możesz kupić. Oczywiście zawsze wybieraj te pierwsze, a wśród nich znajdują się maski antysmogowe Broyx. Jak chronią, że są uznawane za jedne z najlepszych na rynku? Sprawdź.
Skuteczność maski antysmogowej Broyx
Sercem każdej maski przeciwsmogowej Broyx jest wymienny filtr BROYX 4P1. Jego skuteczność została poddana restrykcyjnym badaniom laboratoryjnym w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy – Państwowym Instytucie Badawczym w Łodzi. Eksperci ustalili, że ten rodzaj systemu filtracyjnego zabezpiecza przed przedostaniem się do układu oddechowego człowieka:
- smogu (mieszaniny spalin, dymu i innych nieczystości),
- pyłów PM 10, PM 2.5, PM 0.3 i mniejszych,
- aerozoli,
- benzopirenu,
- alergenów wziewnych,
- pyłków.
Ponadto ustalono, że maska Broyx spełnia wymagania certyfikatu bezpieczeństwa CE oraz posiada atest COVID przyznawany przez CIOP.
Oryginalne filtry w maseczkach tego producenta składają się z czterech warstw naładowanych elektrostatycznie. Dzięki temu nawet najmniejsze drobinki nieczystości pozostają na filtrze i nie stanowią zagrożenia dla użytkownika maseczki. Warstwy filtracyjne wykonane są z lekkich materiałów: włókniny elektrostatycznej HEPA E12 oraz z węgla aktywnego, który uzupełnia działanie filtrów HEPA. Dzięki takiemu połączeniu maski antysmogowe Broyx doskonale radzą sobie nawet z największymi zanieczyszczeniami i przy tym umożliwiają swobodne oddychanie.
Maska Broyx a klasa filtracji
Klasa filtracji maski to określenie skuteczności jej filtracji. Zgodnie z obowiązującą w Unii Europejskiej normą EN 149 wyróżnia się w tym zakresie trzy klasy. Oznaczane są symbolami FFP1, FFP2 oraz FFP3. Numer w oznaczeniu symbolizuje minimalną gwarantowaną skuteczność filtracji. Im jest wyższy, tym jest ona większa, ale jednocześnie niestety zwiększeniu ulegają opory oddechowe.
Przeprowadzone badania masek Broyx potwierdziły poziom ochrony na poziomie FFP1. W uproszczeniu znaczy to, że jej przedział filtracji to granice 80-100% w połączeniu ze swobodą oddychania (najniższe opory wdechu). Co to oznacza w praktyce? Kupując taką maseczkę, masz pewność, że zagwarantuje ci ona skuteczność działania, nawet gdy znajdziesz się w środowisku, którego normy zapalenia przekroczono czterokrotnie od najwyższego dopuszczalnego stężenia. Jest to typowe dla smogu oraz okresów, w których rozsiewane są pyłki. Z kolei najniższe opory wdechu pozwalają na użytkowanie masek przeciwsmogowych Broyx nawet podczas intensywnych aktywności fizycznych. Warto podkreślić, że osiągnięcie stopnia ochrony FFP2, a nawet FFP3 jest możliwe, ale oznacza wzrost oporów oddechowych, czyli fizycznie utrudnia oddychanie podczas aktywności.
Maska antysmogowa Broyx na lata
Chociaż inwestycja w maskę antysmogową Broyx to koszt rzędu 100-250 zł, to jednak zwraca się szybciej, niż ci się wydaje. Pomyśl o tych jednorazowych maseczkach, które musisz wyrzucać, które zanieczyszczają środowisko i które są tak naprawdę pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Nie dają skutecznej ochrony, a w perspektywie czasu wydasz na nie więcej niż na jedną a porządną maskę antysmogową z wymiennym filtrem.
Maska przeciwsmogowa Broyx została wykonana z wysokiej jakości materiałów. W zależności od wybranego modelu jest to poliester (typ Alfa) lub neopren (typ Delta). Są one na tyle wytrzymałe, że przetrwają nawet intensywne użytkowanie podczas uprawiania sportu lub pracy w fabryce. Dla zapewnienia sobie długotrwałej skuteczności działania tego akcesorium należy zadbać o zapas wymiennych filtrów. Według producenta jedna sztuka starcza na ok. 40 godzin korzystania z maseczki. Zakładając, że ktoś korzysta z niej tylko przez 1-1,5 godziny dziennie, jeden filtr spokojnie wystarczy na miesiąc. Częstsze używanie maseczki np. przez 8 godzin w ciągu dnia wymaga jednocześnie wymiany przynajmniej raz na tydzień. Dlatego warto kupić zestawy filtrów, by mieć zawsze pod ręką produkt na wymianę.