Posted on

Okres planowania i organizacji ślubu to czas przepełniony dużą ilością kreatywności jak i stresu. Para młoda pragnie aby ten dzień zapadł w pamięć nie tylko im, ale również zaproszonym gościom. Pierwszym krokiem do zaimponowania i pozostawienia po sobie trwałego wspomnienia, są zaproszenia. Należy zastanowić się, w jakim stylu będą przygotowane oraz w jakie koperty ślubne je zapakować. Postawienie na metodę DIY to połączenie oszczędności pieniędzy oraz oryginalność i wyjątkowość.

1. Pędzle w dłoń

Opcja dla osób uzdolnionych artystycznie, które kochają wyrażać się poprzez sztukę. W zależności od stopnia zaawansowania umiejętności przenoszenia swoich wizji na płótno, można wybrać różne motywy przewodnie. Najprostszą wersją będzie abstrakcja, którą może wykonać nawet plastyczny laik. Wystarczy wybrać odpowiednie kolory farb, zamoczyć w nich pędzle, a następnie opryskać nimi zaproszenia dla gości. Należy pamiętać o zakupie papieru o właściwej gramaturze, aby farba nie przebiła jego struktury.

Innym pomysłem może być namalowanie portretu pary młodej, kwiatów, czy atrybutów romantycznych jak np. kupidyn lub serca. Wszystko zależy od pomysłowości jak i talentu pary młodej.

2. Origami nie takie straszne

Zaproszenia mogą być złożone w niebanalny i oryginalny sposób. Dzięki sztuce origami para młoda zachwyci a być może również rozbawi swoich gości zmyślnymi kształtami. Zaproszenia na ślub mogą wyglądać jak zwierzątka, kwiaty, suknia ślubna, krawat – czego dusza zapragnie! Jeżeli przyszłe małżeństwo jest znane ze swojego poczucia humoru, to jest to zdecydowanie opcja dla nich.

3. W klasyce siła

Oczywiście nie ma nic złego w tradycyjnych zaproszeniach. Szczególnie kiedy reszta dekoracji i wystroju towarzyszącego ceremonii zaślubin oraz weselu, opiera się na klasycznych wzorach i prostocie. W takim wypadku niezmiennie dobrym wyjściem są złote i srebrne wzory, suszone kwiaty (szczególnie w przypadku ślubu boho) oraz piękna kaligrafia. Dla osób ceniących sobie minimalistyczny styl najlepiej sprawdzą się białe, beżowe i kremowe koperty, które łatwo dopasować do każdego zaproszenia.

4.Dodaj coś ekstra do koperty ślubnej

Wracając jeszcze na moment do mniej konwencjonalnych zaproszeń, warto rozważyć dodanie czegoś wyjątkowego do wnętrza koperty. Może to być np. kolorowe konfetti, grosik na szczęście, naklejki z wizerunkiem państwa młodych, krótka sentencja na osobnym skrawku papieru lub brokat. Warto dodać coś od serca, co przy okazji pokaże osobowość pary młodej, a goście będą mogli mieć przy sobie cały czas, np. nosząc je w portfelu.

5. Lakowana pieczęć rodem z Hogwartu

Ostatnia propozycja na naszej liście sprawdzi się zarówno w przypadku osób ceniących sobie klasykę, jak i tych z zamiłowaniem do świata fantasy. Jest łatwa do wykonania, a para młoda będzie mieć równie dużo zabawy przy zamykaniu zaproszeń, co goście przy ich otwieraniu. Lak świeczkowy można zakupić stacjonarnie lub zamówić przez Internet, wraz z pieczęcią o interesującym wzorze. Mogą to być pierwsze litery imion młodej pary, symbol gołąbka kojarzącego się ze ślubem lub symbol o dużym znaczeniu dla przyszłych małżonków.

Własnoręcznie przygotowane zaproszenia na uroczystość, dodatkowo zapakowane w piękne koperty ślubne, będą stanowić fantastyczną pamiątkę z tego wyjątkowego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.