Posted on

Ten, kto twierdzi, że na polskiej scenie muzycznej panuje stagnacja, powinien odświeżyć wiadomości. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat obiecujących debiutów dekady oraz najciekawszych wokalistek, które podbijają największe stacje radiowe oraz osiągają znaczące liczby wyświetleń w serwisach streamingowych. Jedną z takich wokalistek jest Sanah, której sylwetkę przybliżymy w poniższym artykule.

Kim jest Sanah?

Sanah to pseudonim artystyczny. Tak naprawdę wokalistka nazywa się Zuzanna Jurczak. Urodzona w 1997 roku w Warszawie wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów tworzy utwory z pogranicza indie pop. Sanah kształciła się muzycznie od najmłodszych lat. Jako obiecująca artystka ukończyła natomiast studia wyższe na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Płyta, utwory, newsy, koncerty i więcej: https://rytmy.pl/artysci/sanah/.

Pierwszy album Sanah w gatunku quality pop

Sanah zaznaczyła swoją obecność na rynku muzycznym wydaniem swojego pierwszego mini-albumu. Premiera miała miejsce w 2019 roku, a krążek nosił tytuł: „Ja na imię niewidzialna mam”. Album zebrał świetne recenzje, a Sanah rozwinęła skrzydła w gatunku quality pop.

Pierwszy poważny sukces – „Królowa dram”

Nie mniejszy sukces przyniósł kolejny – 2020 rok. Wokalistka wydała wówczas album zatytułowany „Królowa dram (Final edition)”, który okazał się niebywałym sukcesem jako jeden z najpopularniejszych albumów 2020 roku. Warto nadmienić, że jest to pierwszy długogrający album artystki. Z jej pierwszego albumu pochodzą takie przeboje, jak: „Szampan”, a także jego wersja alternatywna, „Melodia” czy „No sorry”. W tymże roku Sanah zebrała także kilka nagród. Otrzymała Fryderyka między innymi w kategorii Nowe Wykonanie za utwór „Projekt nieznajomy nie kłamie”.

Hitowy utwór tytułowy

Utwór tytułowy albumu podbił serca fanów, ale także listy przebojów najbardziej renomowanych rozgłośni radiowych oraz serwisów streamingowych. Ponadto zaledwie tydzień po premierze krążek znalazł się na 1. miejscu OliS (oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video). Uznać to należy za ogromny sukces tej młodej i obiecującej wokalistki, aspirującej do miana idolki młodego pokolenia, ale nie tylko. Sanah trafia w gust różnych grup odbiorców.

Warto podkreślić autonomię artystki w zakresie tworzenia muzyki, ale i tekstów utworów. Niezwykle uniwersalne teksty, traktujące o życiowych sprawach, obfitujące w emocje i zawierające ponadczasowe prawdy, znajdują zauroczonych odbiorców w każdej grupie wiekowej. Na uwagę zasługują również klimatyczne teledyski.

 

Jak Sanah udało się trafić do grona najbardziej obiecujących debiutów dekady?

Urok i naturalność młodej wokalistki, a także bezsprzeczny talent przesądziły o tym, że ostatecznie osiągnęła sukces. Nie jest to z pewnością ostatnie słowo Zuzanny. W zasadzie można powiedzieć, że artystka wciąż jest na początku drogi ku swojej oszałamiającej karierze. Warto z ciekawością wypatrywać kolejnych singli, utworów i nowych krążków. Subtelna muzyka instrumentalna, oryginalny i nietuzinkowy wokal oraz przemyślane teksty – wszystko to stanowi o sile przebicia materiału, jaki wokalistka zaprezentowała publiczności zaledwie kilka lat temu. Biorąc to wszystko pod uwagę – nie dziwi fakt, że Sanah została okrzyknięta najbardziej obiecującą wokalistką ostatniej dekady. W ostatnim czasie także przygotowała kilka hitowych propozycji, wśród których wymienić należy niezwykle udany duet z Vito Bambino, który zaowocował utworem „Ale jazz”. Sanah z pewnością wyróżnia się wśród rzeszy artystów i wróżymy jej długą i zawrotną karierę, a fanom życzymy wielu muzycznych uniesień przy kolejnych albumach Zuzanny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.