Posted on

Hotele ze SPA coraz częściej poszerzają swoją ofertę, dając możliwość zarezerwowania i skorzystania z pobytu tematycznego – czyli nastawionego na konkretne korzyści zdrowotne. Czy warto korzystać z takich pobytów? Kiedy będą one dobrym wyborem?

Na czym polega turnus leczniczy?

Wczasy lecznicze w hotelu położonym nad morzem to sposób na połączenie swojego urlopu z możliwością poprawy własnego stanu zdrowia. Innymi słowy – wykupując pobyt na określony czas, masz do dyspozycji komfortowe noclegi w hotelu, wraz z pełnym wyżywieniem przygotowanym zgodnie z Twoimi preferencjami przez dietetyka. Codziennie masz możliwość korzystania z atrakcji turystycznych w miejscowości, w której przebywasz, oraz z tego, co oferuje hotel.

Oprócz tego, Twój czas podczas turnusu wypełniony jest licznymi zajęciami. To głównie ćwiczenia fizyczne, warsztaty pogłębiające wiedzę o schorzeniach, z którymi się borykasz, wizyty w saunie, korzystanie z zabiegów pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych i innych. Przez cały okres pobytu skupiasz się na tym, aby nauczyć się rozumieć swoje ciało, zwalczać różne codzienne dolegliwości, zapobiegać pogłębianiu się schorzeń. Pobyt ma na celu nauczenie Cię również technik relaksacyjnych i zaprezentowanie, jak ważny jest odpoczynek oraz uwolnienie ciała od napięcia dla dobrego samopoczucia.

Wypoczynek to dbanie o zdrowie

Na co dzień wiele osób jest skupionych na dążeniu do wyznaczonych celów, czy to zawodowych, czy rodzinnych. W rezultacie często można mieć wrażenie, że wszystko jest na naszej głowie, a obowiązki przygniatają do tego stopnia, że zaczyna się odczuwać ich nadmiar w sposób fizyczny. Częstsza zapadalność na infekcje bakteryjne czy wirusowe, pogorszone wyniki badań, bóle kręgosłupa, napięciowe bóle głowy, bezsenność – te i wiele innych dolegliwości mogą wynikać właśnie z nadmiaru obowiązków i stresu na co dzień. Wyjeżdżając choćby na kilka dni, można zrzucić je z siebie i nauczyć się zapobiegania wielu szkodliwym dla zdrowia sytuacjom.

Czy taki wyjazd opłaca się finansowo?

W hotelu Primavera w Jastrzębiej Górze prowadzone są różne ciekawe wyjazdy zdrowotne – dla ozdrowieńców COVID-19, osób cierpiących na chory kręgosłup lub pragnących głębokiego relaksu. Takie pobyty dla jednej osoby często nie przekraczają ceny zwykłego zakwaterowania w hotelu o podobnym standardzie. To znaczy, że w cenie normalnego wyjazdu nad morze z pełnym wyżywieniem i noclegami otrzymujesz dodatkowo opiekę specjalistów i mnóstwo atrakcyjnych zabiegów, które szybko podreperują Twoje zdrowie.

Płacisz tak naprawdę za tych kilka dni, ale otrzymujesz dużo więcej – przede wszystkim wiedze, jak dbać o siebie, aby w przyszłości zapobiegać dotychczasowym dolegliwościom oraz trzymać z dala inne kłopoty zdrowotne. Dzięki temu prawdopodobnie zaoszczędzisz pieniądze na wizyty lekarskie, leki i zabiegi, a zyskasz więcej witalności oraz lepszą kondycję fizyczną i psychiczną. To zdecydowanie jest warte każdych pieniędzy, dlatego jeśli tylko masz możliwość – wyrusz nad morze w poszukiwaniu drogi do własnego zdrowia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.