Posted on

Artykuł partnera.

W Polsce są setki dzieci policjantów, strażaków, żołnierzy, ratowników i pracowników służb mundurowych, których rodzice stracili życie lub zdrowie na służbie. Ludzie, którym ich los nie jest obojętny, powołali w 2010 roku organizację niosącą pomoc psychologiczną i edukacyjną dzieciom bohaterów. Jakie działania realizuje Fundacja Dorastaj z Nami oraz jak można jej pomóc? Wyjaśniamy.

Fundacja pomagająca dzieciom

Ryzyko utraty życia lub zdrowia jest wpisane z służbę pracowników mundurowych. Na taką stratę nigdy jednak nie są gotowe dzieci osób, które walczą za kraj lub niosą pomoc innym. Dlatego właśnie powstała fundacja pomagająca dzieciom Dorastaj z Nami. Swoje wsparcie kieruje też do młodzieży – z jej oferty mogą skorzystać osoby uczące się do 25 roku życia. Wśród jej beneficjentów jest ponad ćwierć tysiąca podopiecznych, a suma przekazanego dotąd wsparcia wynosi ponad 5 milionów złotych.

Działania fundacji Dorastaj z Nami

Fundacja dla dzieci dzieciom Dorastaj z Nami skupia swoją aktywność na niesieniu pomocy edukacyjnej. Chodzi o zapewnienie godnych warunków do nauki, rozwój zainteresowań, a także zdobycie wykształcenia pozwalającego odnaleźć się na rynku pracy. Finansuje czesne, opłaty za internat, stypendia zagraniczne, udział w korepetycjach i zajęciach dodatkowych oraz koszty wyjazdów. Dzięki niej podopieczni mogą uczestniczyć w kursach zawodowych, studiować oraz uczęszczać do szkół i przedszkoli. Pomoc jest też kierowana na wsparcie psychologiczne, logopedyczne  i doradztwo edukacyjne.

Czekamy na Twoje wsparcie

Wszystkie te działania wymagają sporych nakładów finansowych. Dlatego fundacja pomagająca dzieciom Dorastaj z Nami aktywnie poszukuje darczyńców. Pomóc można w różny sposób, np. przekazując jednorazową dotację lub 1 procent podatku z rozliczenia PIT. Wśród darczyńców nie brakuje też osób, które pomoc finansową przekazują regularnie – w formie comiesięcznych wpłat. Dzięki nim organizacja może śmiało planować kolejne działania i realizować nowe programy pomocowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.