Posted on

Nie bez powodu mówi się, że angielski jest językiem międzynarodowym. Trudno w dzisiejszych czasach sobie bez niego poradzić – jest wymagany przynajmniej na podstawowym poziomie czy to w pracy, czy nawet podczas surfowania po Internecie. Jeśli czeka Cię ważny egzamin z języka angielskiego, powinieneś się do niego odpowiednio przygotować – jego pozytywny wynik może mieć bowiem duży wpływ w Twoim życiu. Jak jednak powinieneś uczyć się angielskiego, by zdać każdy, nawet najtrudniejszy egzamin?

Jak uczyć się języka angielskiego?

Niezależnie od tego, czy twój angielski znajduje się na poziomie A2, czy też B1, nie możesz dopuścić do tego, aby nauka Cię zniechęcała. Zadbaj zatem o to, by każda lekcja była na swój sposób ciekawa oraz angażująca.

Nie oszukujmy się – w dobie filmików internetowych czytanie książek coraz częściej schodzi na dalszy plan. Nic w tym dziwnego – lekcje z użyciem efektów dźwiękowych oraz kolorowych animacji są nie tylko znacznie ciekawsze od papierowych lektur, ale też znacznie łatwiej zapamiętać z nich najistotniejsze informacje. Jeśli chcesz zatem, aby lekcje angielskiego Cię nie nudziły, powinieneś zdecydować się na odpowiednio przygotowany kurs online, najlepiej taki, który zyskał dużo pozytywnych opinii od pozostałych uczestników.

Jak wybrać odpowiedni kurs angielskiego?

Kursy internetowe na platformie językowej mają przewagę nad innymi formami nauki, gdyż możesz z nich korzystać kiedy tylko masz czas oraz, oczywiście, ochotę. Umawiając się na lekcje, przykładowo z korepetytorem, musisz mieć przeznaczony określony zakres godzinowy. Korzystając jednak z formy nauki online, możesz przerwać naukę w najbardziej dogodnym dla Ciebie momencie, co znacząco wpływa na poziom wygody nauczania.

Dodatkowo, nie od dziś wiadomo, że tak zwane „suche” lekcje są znacznie mniej efektywne niż nauka poprzez kontekst, fiszki, czy też, w przypadku młodszych anglistów, zabawę. Powinieneś zdecydować się zatem na kurs, który nie tylko dostarczy Ci materiały do nauki angielskiego, ale będzie w stanie przedstawić je w ciekawej formie. Koniecznie zwróć uwagę, czy w Twojej ofercie zawarte są lekcje video, ćwiczenia do nich przeznaczone, oraz indywidualna konsultacja z nauczycielem, najlepiej lektorem.

Najlepsze formy nauki języka angielskiego

Przygotowaliśmy krótkie zestawienie najpopularniejszych form nauki języka angielskiego, wraz z podziałem na efekty, które możesz z nich uzyskać:

  • Słabe efekty: nudne książkowe definicje, słuchanie niezrozumiałych wykładów, nieinteresujący korepetytor,
  • Dobre efekty: uczenie się z fiszek, oglądanie seriali z napisami, wyjazd za granicę, słuchanie podcastów,
  • Najlepsze efekty: oglądanie filmów instruktażowych, konsultacje z dobrym lektorem, ciekawe kursy internetowe z filmami video oraz dostosowanymi ćwiczeniami.

Jak zatem widzisz, sposobów na naukę języka angielskiego jest wiele, jednak nie wszystkie przynoszą efekty w takiej samej skali. Zdecyduj więc mądrze, i wybierz optymalny dla siebie tok nauczania. Pamiętaj, że odpowiednio przygotowany kurs wideo nauczy Cię znacznie więcej, niż samo czytanie książkowych definicji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.