Posted on

Kamienie szlachetne od lat pełnią rolę ozdobną. Wiele barw i lśniących szlifów spoczywa w pierścionkach zaręczynowych, obrączkach i innych elementach biżuterii. Niewiele osób wie, że wybór kamienia szlachetnego oprzeć można na jego wyglądzie, a także na symbolice. Wiele klejnotów uważano kiedyś za źródło magii. Uważa się, że poszczególne kamienie szlachetne odganiają złe uroki, zwiastują szczęście, dobrą energię, a nawet miłość! Jeżeli jesteś fanem lśniących klejnotów i lubisz, kiedy biżuteria posiada nieco więcej znaczenia, koniecznie zapoznaj się ze znaczeniami poszczególnych kamieni szlachetnych!

Diament symbolem czystego uczucia

Diament, jako najbardziej luksusowy kamień szlachetny na świecie został okrzyknięty symbolem nieskazitelnego uczucia miłości, bogactwa i szlachetności. Z tego właśnie powodu jest to najczęściej wybierany klejnot w pierścionkach zaręczynowych. Wierność, czystość i niezniszczalność – to wszystko, co gwarantuje nam posiadanie diamentu.

Rubin – pasja i miłość

Rubin ze względu na swoją intensywnie czerwoną barwę, kojarzony jest oczywiście z namiętnością. Jeżeli jesteś osobą pełną pasji, energii i inspiracji, rubin jest kamieniem idealnym dla Ciebie! W oprawie złota tworzy wręcz niesamowite połączenie, od którego ciężko odciągnąć wzrok!

Szmaragd – barwa szczęścia

Szmaragd jest jednym z najpopularniejszych kamieni szlachetnych wykorzystywanych w jubilerstwie. Jego charakterystyczna, zielona barwa ma symbolizować życie, siłę witalną i szczęście. Mówi się, że szmaragd posiada w sobie cechy relaksujące, jest pełen harmonii i sił łączenia z naturą. Niektórzy twierdzą, że skrywa również moc ochrony przed zdradą w relacjach miłosnych. Z wszystkich tych powodów warto umieścić go w obrączkach ślubnych!

Ametyst – kamień, który skrywa w sobie magię

Ametyst jest niezwykłym kamieniem szlachetnym, posiadającym moc ochrony przed depresją, gniewem i nieszczerymi intencjami. Jego fioletowa barwa kojarzy się z magią, a także władzą. Ametyst jest kamieniem dla osób o niezwykłej intuicji, a także tych, którzy cenią sobie władzę. Noszenie go przynosi dobrobyt i wyłącznie pozytywne myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.