Posted on

Marka Tissot jest jednym z najpopularniejszych, tradycyjnych wytwórców i dystrybutorów jakościowych zegarków. Została założona jako rodzinny biznes już w XIX w. w Szwajcarii, a od tamtej pory przeistoczyła się w światowej sławy przedsiębiorstwo, aktualnie należące do grupy Swatch. Jakie zegarki posiada w swojej ofercie? Czym się wyróżniają na rynku?

Szwajcarska niezawodność

Zegarki Tissot są produkowane od wielu lat. Początkowo firma była niewielkim przedsiębiorstwem, którego nazwa pochodzi od nazwiska założyciela, Charlesa Tissota. Mężczyzna zajął się produkcją zegarków wraz z synem, a ich wytwory bardzo szybko zyskały uznanie między innymi wśród amerykańskich i rosyjskich użytkowników. Tissot otrzymał order od rosyjskiego cesarza za dostarczenie najlepszego zegarka kieszonkowego dla armii ówczesnego imperium.

Od 1915 r. Tissot produkuje zegarki naręczne, z których aktualnie jest szczególnie znany – początkowo najpopularniejszym modelem był Knoplock, a wśród innowacyjnych pomysłów znajdował się też między innymi zegarek Banana, o charakterystycznej, wąskiej tarczy i wygiętej bransolecie czy rozmaite propozycje w stylu Art Deco. Z każdym rokiem na rynku pojawiały się coraz to nowe intrygujące opcje, produkowane z zastosowaniem nowoczesnych materiałów (granit, plastik) i skutecznych mechanizmów.

Najlepiej dopasowany zegarek

Aktualnie dostępne zegarki Tissot to przede wszystkim zegarki naręczne. Dostępne są z różnymi opcjami mechanizmu – automatyczne i tradycyjne, kwarcowe. Pośród licznych kolekcji zegarków znajdują się wersje klasyczne, z prostą tarczą i wskazówkami, zegarki sportowe o różnych poziomach wodoodporności oraz także tradycyjne zegarki kieszonkowe. Elegancko wykończone modele nawiązują do pierwowzoru sprzed lat i stanowią doskonałe wykończenie stylizacji w stylu retro. Część z nich jest wyposażona w mechanizm nakręcany ręcznie.

Od czasu premiery pierwszego zegarka marka Tissot wprowadziła na rynek szereg nowatorskich rozwiązań – początkowo były to na przykład zegarki z podziałem na strefy czasowe, dzięki którym łatwo można było przeliczyć różnicę podczas podróży. Może się poszczycić licznymi prestiżowymi nagrodami, dowodzącymi zegarmistrzowskiego kunsztu. Jako konsumenci mamy szeroki wybór modeli, dopasowanych do naszego stylu życia, rozmiaru nadgarstka i preferencji estetycznych.

Pasek lub bransoleta

Zegarki Tissot to codzienna ozdoba, która idealnie uzupełnia wszelkie stylizacje. Dostępne są wersje o klasycznej formie, na skórzanym, prostym lub zdobionym pasku, z białą lub czarną tarczą i okrągłą kopertą ze stali szlachetnej. Osoby, które preferują bardziej wyraziste formy, zainteresują się być może bogato zdobionymi, szykownymi wersjami na złotej lub srebrnej bransolecie. Oferta zegarków Tissot zadowoli także kolekcjonerów tradycyjnych zegarków à la vintage – niektóre z nich wciąż są dostępne w kolekcji Heritage.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.