Posted on

Sytuacja na świecie znacząco ograniczyła możliwości artystów muzycznych. Brak koncertów, spotkań z fanami, wspólnej zabawy i radości ze słuchania koncertów na żywo. Jednak to nie zatrzymało ich pracy i dalszej motywacji do rozwoju. Poprzedni rok dla wielu artystów był rokiem pracowitym, co możemy zaobserwować po ilości nowości muzycznych w obecnym 2021 roku. Poniżej przedstawienie kilku nowości płytowych tego roku, które z pewnością zapadną w pamięć każdego fana muzyki.

Trochę popu..

– Brodka. Od wielu lat śledzimy karierę Brodki. Zmieniająca się w okazałego łabędzia wokalistka już niebawem zaszczyci nas swoim piątym studyjnym albumem, jakim jest ,,Brud”. Tym razem artystka pokazuje nam się od tej ,,surowej” strony, bez zbędnych dodatków. W swoich piosenkach odwołuje się do wrażliwości na otoczenie, na formę przekazu. Płyta ,,Brud” to coś zupełnie nowego na polskiej scenie muzycznej, na co każdy fan popu czeka z niecierpliwością. Premiera odbędzie się 28 maja.

– Sanah. To młoda wokalistka, która dopiero co wypłynęła na polską scenę, a już zaskakuje nas swoim drugim albumem. Po wielkim sukcesie ,,Królowej dram” artystka nie spoczęła na laurach. Jej piosenki od ,,Szampana”, aż po ,,Melodię” nuci cała Polska. Kilka tygodni temu premierę miała płyta ,,Irenka”, którą promuje piosenka ,,Ale jazz” nagrana w duecie z Vito Bambino. Na albumie nie brakuje autentyczności, oraz delikatnej melancholii, która stała się znakiem rozpoznawczym Sanah.

Pop & rock

Billie Eilish niedawno ogłosiła datę premiery swojego drugiego krążka. Jej data przypada na 30 lipca. Młoda wokalistka ma na swoim koncie aż siedem nagród Grammy, co na osobę w tak młodym wieku jest ogromnym wyczynem. Nowy album nosi nazwę ,,Happier than Ever”, a jego zapowiedzią jest piosenka ,,Your Power”.

Daria Zawiałow rusza ze swoim nowym albumem ,,Wojny i noce”. Młoda wokalistka, którą znamy z utworów ,,Kundel Bury”, czy ,,Szarówka”, a także z koncertów Męskiego Grania, pokazuje się w nowej odsłonie na swojej trzeciej już płycie. Piosenką promująca album jest ,,Kaonashi”, oraz duet z Dawidem Podsiadło ,,Za krótki sen”. Premiera płyty zaplanowana jest na 11 czerwca.

Odrobina House& dance

Martin Garrix długo utrzymywał w tajemnicy informację o projekcie nowej płyty. Piosenką promująca cały album jest ,,We are the people” nagrana z udziałem Bono i The Edge (znany z U2). Tytuł brzmi znajomo? Tak, to własnie piosenka promująca Mistrzostwa UEFA EURO 2020. Młody DJ słynie ze świeżych i lekkich brzmień i na tym właśnie opiera się jego nowa płyta.

Rysy to polski duet skupiający się na tworzeniu muzyki klubowej. W swoich kompozycjach łączą energetyczną muzykę, z odrobiną melancholii. Na nowej plycie zatytuowanej ,,4GET” występują razem m.in. z Justyną Święs znaną z zespołu The Dumplings, a także z Michałem Aniołem. Premiera krążka przewidziana jest na 25 czerwca.

Rynek muzyczny stale się rozwija, a lista premier tego roku jest naprawdę duża. Nie brakuje lekkich brzmień, ale fani rocka, czy muzyki klubowej także znajdą coś dla siebie. Rok 2021 jest obfity w nowości płytowe, które z pewnością zapamiętamy na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.