Posted on

Czytanie to bez wątpienia wspaniała pasja, a zarazem idealny pomysł na spędzanie czasu w okresie jesienno-zimowym. Gdy więc na dworze szaleje srogi mróz, miło zaszyć się w domu i odpocząć z kubkiem herbaty i ciekawą lekturą w dłoni. Fascynującą przygodę gwarantują nam, chociażby gorące romanse, bez reszty wciągające zarówno żeńskie, jak i męski grono czytelników. Wystarczy bowiem sięgnąć po naprawdę dobry tytuł, a w mig przeniesiemy się do pełnego namiętności i nieoczekiwanych zwrotów akcji świata.

Książki, które rozgrzeją każdego.

Poszukując zatem odrobiny magii w codzienności, warto zanurzyć się w chwytającej za serce historii i utożsamić z głównym bohaterem. Książki romanse kryją w sobie wszak liczne tajemnice, pragnienia, rozterki, a nawet gorzkie zawody miłosne, co sprawia, że na długo pozostają w pamięci. Z kolei, fabuła może być tu nader lekka i zabawna, bądź stosunkowo trudna w odbiorze i oparta na przykład na faktach historycznych. Co więcej, nie zawsze zakończenie romansu bywa pozytywne, a nierzadko nad kartką papieru można uronić niejedną łzę.

Ów gatunek literacki cieszy się zaś ogromnym powodzeniem głównie ze względu na rosnące z biegiem zdarzeń napięcie, toteż od książki ciężko się oderwać. Czytelnik często wprost „połyka” lekturę w jeden tylko wieczór. Śledząc losy zakochanych par i problemy, jakie napotykają na swej drodze do szczęścia łatwo jednocześnie zapomnieć o brzydkiej aurze za oknem. Z drugiej strony, zimą o wiele bardziej dokucza nam również samotność i wzrasta potrzeba miłości, dlatego romanse znakomicie nadają się dla singli, ale też dla osób będących w związkach.

Rodzaje romansów

Wśród książek romansów, znajdziemy natomiast różnorodne pozycje: romanse historyczne, współczesną literaturę młodzieżową z motywem romantycznym, całe serie powieści oraz romanse z domieszką kryminałów, thrillerów i erotyki. Stąd, mamy iście olbrzymie pole do popisu, jeżeli chodzi o wybór konkretnego tytułu. Rozmaite, popularne obecnie książki romanse dostaniemy zaś między innymi w sieci Empik.

Przybierające różną formę gatunkową, romanse stają się tym samym nieocenionym towarzyszem na długie, zimowe wieczory. Ponadto, mnóstwo pisarzy, zajmujących się tworzeniem tych romantycznych dzieł to autorzy prawdziwych bestsellerów. Mafijne konszachty z elementem zdrady, pierwsze nastoletnie zaloty, czy miłość w czasach wojny to zaś tylko garstka wątków, przewijających się w  tych wdzięcznych książkach.

Podsumowanie

Literatura romantyczna trafia zatem do najgłębszych zakamarków serca, łącząc oczekiwanie z przyjemnością, a śmiech ze wzruszeniem. To równocześnie doskonały mariaż rzeczywistości z nierealnym szaleństwem, który zabiera nas do krainy uniesień i fantazji. Właśnie z tego powodu tak kochamy romanse i wracamy do nich nawet kilkukrotnie, tęskniąc za uczuciem, jakie w nas wywołują. Jako że zima sprzyja czytaniu, najlepiej zaś od razu zaopatrzyć się w większą ilość ciekawych książek, by ze spokojem zatapiać się w kolejnych perypetiach bohaterów. Ówczesne książki romantyczne to także przepiękna szata graficzna już od pierwszego wejrzenia zachęcająca nas do sięgnięcia po daną pozycję na półce. Wizerunek zakochanej pary na tle miejskiej starówki, twarz kobiety tonąca we łzach, czy śmiejące się do rozpuku nastolatki to natomiast tylko kilka przykładów okładek, pojawiających się w tym dziale w księgarniach.

Wielkim atutem książek romantycznych jest oprócz tego fakt, iż mocno nawiązują do przeżyć każdego z nas i nietrudno odnaleźć w nich własną historię, co być może pomoże  spojrzeć nam na wszystko z innej, nowej zupełnie perspektywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.